Ile kosztuje porada prawna u adwokata?

Większość osób zanim wybierze adwokata, chciałaby wiedzieć, ile będzie kosztowała porada prawna, konsultacja, lub prowadzenie sprawy sądowej. W pełni to rozumiemy. Jednak zgodnie z zasadami etyki adwokackiej nie możemy zamieszczać takich informacji na stronie internetowej kancelarii prawnej.  Każda sprawa jest inna i trudno byłoby oszacować czas oraz poziom skomplikowania problemu, o którym jeszcze nic nie wiemy. Wysokość honorarium adwokata uzależniamy od prognozowanego nakładu pracy koniecznej do wykonania danego zlecenia.

Jak uzgodnić cenę usługi?

Przestrzegamy zasad etyki adwokackiej, dlatego na stronie APG kancelarii adwokackiej nie znajdziesz cennika. Oczywiście masz prawo poznać cenę usługi zanim z niej skorzystasz. Możesz zadzwonić do kancelarii i zapytać o koszt porady prawnej u adwokata, mówiąc nam skrótowo czego dotyczy problem. Cena, która zostanie Ci zaproponowana, na pewno nie wzrośnie podczas Twojej wizyty. W przypadku podjęcia decyzji o powierzeniu adwokatowi z naszej kancelarii prowadzenia całej sprawy, pierwsze spotkanie nie będzie dodatkowo płatne.

W jaki sposób ustala się honorarium adwokata?

Jest kilka modeli ustalania honorarium adwokata. Kwestie te omawiane są na początkowym etapie współpracy z kancelarią adwokacką. Najczęściej wynagrodzenie ustalane jest w następujący sposób: