Jak to działa?

Kancelaria prawna Kraków

Jak nawiązać współpracę z kancelarią prawną?
Kancelaria prawna Kraków

Jak to działa?

Jak zlecić sprawę adwokatowi w kancelarii prawnej?
1

Zaczyna się od telefonu do kancelarii

Napisz lub zadzwoń bezpośrednio do naszej kancelarii adwokackiej. Powiedz dlaczego chciałbyś nawiązać współpracę z adwokatem. Czy potrzebujesz jednorazowej porady, czy szukasz adwokata w Krakowie do prowadzenia procesu? A może chciałbyś nawiązać współpracę z kancelarią prawną w ramach swojej działalności gospodarczej? Jeśli nie odbierzemy telefonu, oznacza to, że akurat nie możemy rozmawiać. Możesz również napisać e-maila z prośbą o kontakt. Na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi.
2

Umawiamy spotkanie w kancelarii

Dzięki informacjom, które nam przekazałeś, jesteśmy w stanie stwierdzić, czy możemy zaoferować naszą pomoc w danej sprawie. Wówczas umawiamy spotkanie w Krakowie z adw. Aleksandrą Paluch-Gęgałą. Istnieje możliwość umówienia spotkania z adwokatem również poza standardowym godzinami pracy kancelarii. W niektórych sytuacjach jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie problemu, opracowanie dokumentacji, napisanie opinii, czy przeanalizowanie akt - online, bez wcześniejszego spotkania. Często dzieje się tak w przypadku firm lub osób mieszkających poza Krakowem.
3

Przedstawiamy ofertę kancelarii

Jeżeli przyszedłeś do adwokata po jednorazową poradę prawną, to przed spotkaniem miałeś możliwość zapytania o cenę porady. Inaczej jest w przypadku chęci powierzenia kancelarii adwokackiej większych spraw lub projektów do prowadzenia. W takim przypadku możemy ustalić zasady współpracy, w tym odpowiednie wynagrodzenie, dopiero kiedy dowiemy się więcej na temat sprawy. Najczęściej wystarczające będzie wstępne zapoznanie się z dokumentacją, przeanalizowanie akt, lub rozmowa na temat sprawy. Na tej podstawie możemy wycenić koszty związane z udziałem w sprawie. Wówczas dostaniesz od nas ofertę, którą możesz na spokojnie przeanalizować.
4

Podpisujemy umowę (opcjonalnie)

W przypadku zlecenia adwokatowi prowadzenia określonej sprawy, bądź świadczenia bieżącej obsługi prawnej, proponujemy Klientom zawarcie pisemnej umowy o świadczenie usług prawnych przez kancelarię prawną. Wskazujemy w niej do czego się zobowiązujemy względem naszych Klientów oraz określamy zasady płatności wynagrodzenia. Co istotne, zakładamy, że współpraca z adwokatem musi opierać się na zaufaniu, a nie na jakimkolwiek przymusie. Dlatego też w umowach wskazujemy, że Klient ma prawo w każdym czasie zrezygnować z naszych usług.
5

Kancelaria prawna Kraków. Działamy!

Jak tylko ustalimy zasady współpracy, bierzemy się do pracy nad powierzonym nam zadaniem. Najważniejsze jest przygotowanie strategii, która zostanie przez Państwa zaakceptowana. Przez cały okres trwania postępowania, czy prowadzenia danego projektu, kontaktujemy się w sprawie, przesyłamy istotne informacje i odpowiadamy na nasuwające się pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji. Śmiało można powiedzieć, że macie Państwo swojego adwokata w Krakowie. Każda sprawa jest inna, dlatego nie ma tu żadnych z góry narzuconych zasad. Zależy nam na dobrej współpracy, z której każda strona będzie na koniec zadowolona.
6

Pozostajemy do dyspozycji

Kancelaria prawna Kraków. Również po zakończeniu powierzonej nam sprawy, jesteśmy otwarci na dalszą współpracę w innych kwestiach prawnych. Znacie już Państwo wówczas sposoby naszej pracy i wiecie, że współpraca z adwokatem w naszej kancelarii przebiega sprawnie i w miłej atmosferze. Także w sytuacji, gdy sprawa, z którą się borykacie, ma szczególnie skomplikowany charakter. W ramach kancelarii prawnej wykonujemy zawód adwokata. Dowiedz się więcej o Adwokaturze.