Dobra osobiste i prasa

APG Kancelaria Adwokacka w Krakowie świadczy usługi prawne z zakresu ochrony dóbr osobistych.

Adwokat ochrona dobr osobistychW profesjonalny sposób chronimy dobra osobiste, w szczególności dobre imię, cześć, prywatność, bezpieczeństwo czy wizerunek. Reprezentujemy Klientów w sporach sądowych przeciwko wydawcom i autorom artykułów prasowych. Prowadzimy postępowania dotyczące usunięcia treści naruszających dobra osobiste z publikacji internetowych, a także w których dochodzimy opublikowania przeprosin oraz zapłaty zadośćuczynienia.

Walczymy z tzw. hejtem w Internecie. Wspieramy Klientów w identyfikacji sprawców naruszenia ich dobrego imienia w Internecie.

Jeżeli zaistnieje taka konieczność, sięgamy również po środki ochrony karnoprawnej, reprezentując Klientów w sprawach o zniesławienie. Dbamy o to, by podjęte środki prawne służyły najlepiej Klientowi, również w zakresie dbałości o jego medialny wizerunek.

Doradzamy w kwestiach związanych z umowami dotyczącymi wykorzystania wizerunku.

Pomagamy również w obronie osobom, które mogły dokonać naruszenia dóbr osobistych.

Dowiedz się więcej o prowadzonych przez nas sprawach:

W artykule „Dobra osobiste. Wygrany spór z popularną gazetą” możesz poczytać o sprawie, która prowadzona była przez APG Kancelarię adwokacką przeciwko znanemu wydawcy prasowemu.

Z kolei w artykule „Dobra osobiste. Skuteczne pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców tzw. >>hejtu<< w Internecie” pisaliśmy o tym, jak udało nam się wesprzeć pewnego przedsiębiorcę w ochronie jego reputacji i renomy prowadzonej przez niego firmy.